Erasmus+

ERASMUS+ w roku szkolnym 2023-2024

ERASMUS+ w ZSP NR 3 to już kolejna – III edycja, tym razem lecimy do PORTUGALII ✈🏝🏜

Projekt pt.: “Europejska mobilność młodych Wielkopolan” realizowany będzie dzięki współpracy z niezawodnym CWRKDiZ w Kaliszu.
Młodzież Technikum nr 3 w Krotoszynie kształcąca się w zawodach TECHNIK MECHATRONIK, TECHNIK ELEKTRYK , TECHNIK USŁUG FRYZJERSKICH poleci tym razem do Faro w Portugalii, gdzie odbywać będzie miesięczne praktyki zawodowe w znakomitych przedsiębiorstwach i zakładach pracy.
Termin mobilności to kwiecień/maj 2024r.
‼️Już 11 września 2023 r. startujemy z rekrutacją ‼️🤗🤗
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów w dniu 11.09.2023 po 3 lekcji do sali 24 na spotkanie z koordynatorem projektu p. wicedyrektor M. Ilnicką, na którym przedstawiony zostanie regulamin rekrutacji oraz szczegóły projektu.

Erasmus+ to  program edukacyjny działający w Unii Europejskiej. Jego zadaniem jest wspieranie kształcenia i szkolenia zawodowego uczniów i pracowników uczelni. Oferuje wiele możliwości zarówno osobom pracującym z młodzieżą, jak i uczniom, ponieważ powstał w wyniku połączenia aż siedmiu innych programów w ramach europejskiej współpracy.

Głównym celem programu Erasmus+, oprócz edukacji szkolnej i ciekawych programów edukacyjnych jest także działanie na rzecz wzrostu gospodarczego poszczególnych krajów Unii Europejskiej. Oferta kształcenia i szkolenia w ramach Erasmus Plus skierowana jest zarówno organizacji, w tym ośrodków analitycznych, instytucji badawczych, szkolnictwa, jak i firm prywatnych, ale również do osób fizycznych w różnym wieku.

Exchange students and language school for different people

Uczniowie ZSP nr 3 w Krotoszynie są w gronie wielkopolskich talentów

W piątek, 19 listopada w Kaliszu doszło do uroczystej gali. Brało w niej udział osiemnaścioro uczestników z ZSP nr 3 w Krotoszynie. W ten sposób podsumowano unijny projekt Erasmus + ,,Wielkopolskie talenty na europejskim poziomie”

Grupa wraz z opiekunami praktyk, którymi byli Adam Wójcik oraz wicedyrektor Mariola Ilnicka i dyrektorką placówki Izabelą Kossakowską, jechali do byłego miasta wojewódzkiego w szampańskich nastrojach.

Wszak program Erasmus+ od lat pozwala uczniom na odbywanie zagranicznych praktyk. Nowe spojrzenie na wykonywane zajęcie, poznanie innej kultury oraz szlifowanie języka obcego, to główne priorytety tego projektu Powstaje pytanie dlaczego jednak podsumowane odbywało się w Kaliszu. Odpowiedź jest banalnie prosta. Organizatorem było konsorcjum Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego mieszczącego się właśnie w Kaliszu. Warto dodać, o czym wspomina dyrektorka placówki, że w gali brały jeszcze 2 szkoły uczestniczące w projekcie z Kalisza, a sama ilość uczniów była ścisłe reglamentowana i wynosiła po 18 wychowanków –

Spotkanie przywołało cudowne wspomnienia z pobytu w Portugalii, odbytego w dniach 29.08-26.09 br. Magdalena Szaflarska i Łukasz Błaszczyk doskonale przedstawili najważniejsze momenty mobilności, które wywołały radość i tęsknotę jednocześnie za tym, co za nimi. Przygotowany na tę okazję filmik podsumowujący z podkładem muzycznym wprost z Portugalii wzruszył wszystkich.
Uczestnicy , z wszystkich trzech szkół tam obecnych, otrzymali certyfikaty i podziękowania za udział w tym projekcie. Nie zabrakło także quizów i wspaniałego poczęstunku w sali bankietowej- zdradza Pani Dyrektor Izabela Kossakowska.

Masz jakieś pytanie?
Skontaktuj się z nami!